Egy tök amatőr futó, elvert egy csapat profi ultramaratonost

Cliff Young nem volt éppen egy tipikus maratonversenyző. A szikár, 61 éves ausztrál krumplifarmernek, aki az anyjával élt, még egy pár futócipője sem volt. Ezért amikor 1983-ban benevezett a világ egyik legkeményebb, legrettegettebb ultramaraton versenyére, az egy hetes, 875 kilométeres Sydney-Melbourne távra, mindenki kiröhögte. Az idős farmer rendhagyó módon edzett: a teheneit kergette a farmján... 🙂

Gumicsizmában rohangált fel és alá, a műfogsorát pedig kivette, mert túl sokat zötykölődött. Amikor elérkezett a verseny napja, 10 ifjú atlétával együtt állt oda a rajtvonalhoz. A rajt után a fiatal futók úgy hagyták ott az idős farmert, mintha egy helyben állt volna.A nézők attól tartottak, hogy ott fog összeesni. Youngnak volt azonban egy nagy előnye: nem volt szüksége alvásra! Évtizedekig pásztorkodott, amitől nem csak hihetetlenül erős lett az állóképessége, de megszokta azt is, hogy sokáig egyáltalán nem alszik, vagy csak nagyon keveset. Mikor a versenytársai éjjel megálltak aludni, az öreg farmer egyszerűen behozta őket, és elkocogott mellettük, mivel összesen két órát aludt az első este. Már az első éjjel lehagyta őket, és utána nem is értek a nyomába. Két nap alatt a farmer összesen 3 órát aludt, és 321 kilométert futott. A célbeéréskor két nappal döntötte meg az előző rekordot, és a következő futó tíz órával utána esett be a célvonalhoz. mediapanda.blog.hu